Powrót

Virgin

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Virgin
Virgin stworzony przez Tomasza Luberta w 2000 roku zespół grający muzykę pop, rock i pop-rock. Za znak rozpoznawczy uznawano kontrowersyjną wokalistkę, Dorotę Rabczewską, która występuje pod pseudonimem Doda
W 2002 ukazał się pierwszy, rockowy album zatytułowany Virgin. Wydanie płyty spowodowało nominację zespołu do nagrody Fryderyka w kategorii "Nowa Twarz Fonografii".
W 2004 roku od zespołu odszedł basista Krzysztof Najman oraz perkusista Piotr Pawłowski. Poszukiwania nowych muzyków spowodowały przyjęcie do zespołu Łukasza Damma jako basisty, i Piotra Matysiaka jako perkusisty.
W styczniu 2006 wyszła reedycja albumu Ficca, z dodatkowymi materiałami jak na przykład fragmenty filmów nakręconych przez Dodę i jej męża Radka Majdana podczas wakacji.
Występ na festiwalu w Opolu w 2006 roku zaowocował otrzymaniem przez grupę nagrody "Superjedynka" w kategorii "Najlepsza Płyta POP".
Od 2007 od zespołu odchodzi Tomasz Lubert, po ukazaniu się oświadczenia na oficjalnej stronie zespołu. Również w tym roku nastąpiło rozwiązanie zespołu Virgin.
Tomasz Lubert wkrótce potem założył zespół Video, a Doda rozpoczęła karierę solową.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online