Powrót

Wamdue Project

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Wamdue Project
Chris Brann - amerykański producent i muzyk reprezentujący styl electronic.
Chris urodził się w Atlancie w Georgi. Znany jest z takich muzycznych projektów, jak Wamdue Project oraz Ananda Project.

Chris Brann rozpoczął produkcję muzyki w 1995 roku. Wkrótce przyłączyli się do niego DJ Deep C (Chris Clarke) oraz Udoh (Chris Udoh).
Trio rozpoczęło wspólnie nagrania pod nazwą Wamdue Kids. Muzycy wypuścili housową EPkę w Detroit, w wytwórni „Acacia Records”. Grupa pozostała razem do 2000 roku i realizowała utwory pod szyldami Wam Kidz i Wombonix.
Następnie Brann zaczął samodzielnie pracować jako producent. Zatrudniał wokalistów i instrumentalistów do realizacji kolejnych projektów.
Przy produkcji wielu tracków regularnie współpracowały z nim Gaelle Addison oraz Terrance Downs.
Jego solowe projekty ukazywały się pod przeróżnymi nazwami, jak chociażby Wamdue Project, Ananda Project i P’Taah.
W swojej twórczości Chris Brann był bardzo kreatywny. Na jego prace wpływ miały takie odmiany muzyki elektronicznej, jak deep house, downtempo, techno i drum and bass.

Brann stał się bardzo popularny dzięki hitowi „King of My Castle”, który został zrealizowanemu w 1997 roku pod szyldem Wamdue Project.
W oryginalnej postaci kawałek był utrzymany w downtempo, jednak światową sławę przyniosła mu zremiksowana w housowym stylu wersja Roy’a Malone'a.
„King of My Castle” sprzedał się w ponad 2 milionach kopii i był bestsellerowym singlem wytwórni „Strictly Rhytm”. W Wielkiej Brytanii zajął 1. miejsce na „UK Singles Chart” oraz 3. miejsce w Niemczech w 1999 roku.
Kawałkami chrisa, które także odniosły sukces były utwory „Where Do We Go” (9. miejsce na „Hot Dance Music/Club Play”) oraz „You’re The Reason”, który odniósł wielki sukces w Niemczech.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online