Powrót

Webbie

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Webbie
Webbie (prawdziwe nazwisko Webster Gradney, Jr.) - amerykański raper z Baton Rouge z Louisiany. Urodził się 6 września 1985 roku.
W latach 2003-2005 pracował dla niezależnej wytwórni „Trill Entertainment".
W 2005 roku wszedł na rynek hip-hopowy z singlem „Gimme That”, na którym rapował wraz z Bunem B. W tym samym roku powstał jego debiutancki album „Savage Life” z takimi kawałkami, jak „Bad Bitch” i „Swerve”.

Matka Webstera zmarła, gdy miał on 8 lat. Opieka nad Webbiem została podzielona pomiędzy ojca a babcię.
Pasja do muzyki dała o sobie znać, kiedy chłopiec miał 5 lat. Już wtedy pisał rymy. Jego muzycznymi idolami byli wówczas przedstawiciele hardcore rapu: Master P, Eightball &MJG, Geto Boys, UGK, 2Pac, Eazy-E, Snoop Dogg.
We współpracy z Trill muzyk nagrał z raperem Lil’em Boosiem dwa albumy: „Ghetto Stories” w 2003 roku oraz „Gangsta Music” w 2004 roku.
Po nagraniu solowych tracków „Gimmie Dat” z Bunem B oraz „Bad Bitch”, „Trill" starał się o kontrakt dla Webbiego z „Worner Bros. Record”.
Przedsięwzięcie to zakończyło się sukcesem i w 2005 roku ukazał się album „Savage Life”. Zadebiutował on na 8. miejscu na „Billboard Hot 100”
W 2007 roku artysta napisał i zrealizował wraz z raperem Foxx kawałek „Wipe Me Down” i rozpoczął realizację drugiego albumu „Savage Life 2”, który wszedł na rynek 26 lutego 2008 roku.
Płyta wskoczyła na 4. miejsce listy „Billboard Hit 100”. Krążek w pierwszym tygodniu sprzedał się w liczbie 71 tys. egzemplarzy.
Single z płyty „Savage Life 2” muzyk nagrał z Lil’em Boosie („Independent”) oraz z LeToya Luckett („I Miss You”)

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online