Powrót

Westbam

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Westbam
Westbam (prawdziwe nazwisko Maximillian Lenz) - niemiecki didżej, producent oraz autor książek, znany przede wszystkim ze swojego scenicznego wizerunku. Urodził się 4 marca 1965 roku w Münster.
Muzyk jest także właścicielem wytwórni płytowej „Low Spirit” oraz znanego w całej Europie festiwalu Mayday.
Pierwsze kroki na drodze do wielkiej kariery didżejskiej stawiał w 1983 roku. Zaczynał od gry w klubie „Odeon”. Przełomem jednak okazała się przeprowadzka do Berlina, gdzie występował w klubie „Metropol”. To właśnie w tym klubie rozpoczął miksowanie winylowych płyt. Ten nowatorski pomysł przyniósł mu uznanie i szacunek u ludzi z branży.
W latach 80-tych wraz ze swoim dobrym znajomym Klausem Jankuhnem wydał płytę winylowa pod nazwą „17 - This is not a Boris Becker Song”.
W 1989 roku, jako pierwszy didżej zarówno w Niemczech, jak i w Europie wydał album „The Cabonet”. Numer promujący krążek był zatytułowany „The Roof Is On Fire”.
Zagrał również w pierwszej edycji kultowego festiwalu „Love Parade”.

Rok 1991 przyniósł następny long play artysty, który był zatytułowany „A Practising Maniac At Work” i który odniósł spory sukces.
W tym okresie jego najczęściej granymi kawałkami były:”And Party”, „Monkey Say Monkey Do”, „No More Fucking Rock’n’Roll”.
„Bam Bam Bam” to kolejny album wydany przez Westbama w 1994 roku.
W następnym roku, z okazji 10 rocznicy wytwórni „Low Spirit Record”, stworzył album „The Age Od The DJ Mixer - 10 Years Of Low Spirit”, na którym znalazło się 10 kawałków Westbama.
Rok 1996 to przełom w twórczości artysty. Single „Terminator” oraz „Born to Bang”, prezentowały nowy styl, a  mianowicie techno.
Kolejnymi produkcjami artysty były: „We’ll Never Stop Living This Way”, „Crash Course”, “Beatbox Rocker”, “Do The Rambo”, “Love Bass”.

W 2002 roku wraz z niemiecką piosenkarką Neną nagrał “Oldschool Baby” oraz nowy album „Right On”.
W 2005 roku ukazała się płyta „Do You Belive”.
30 sierpnia 2008 roku Westbam zagrał w Katowicach w klubie „Mega Club”.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online