Powrót

Xzibit

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Xzibit
Xzibit

Alvin Nathaniel Joiner, znany wszystkim ze swojego scenicznego imienia - Xzibit przyszedł na świat 18 września 1974 roku w Detroit w Kalifornii.
Już w wieku trzynastu lat Alvin zainteresował się rapem, co spotkało się z dezaprobatą jego ojca i macochy. O jego burzliwym jak na owe czasy dzieciństwie, możemy usłyszeć w kawałku: „Carry the Weight”.

Za początek jego muzycznej kariery można przyjąć przyłączenie się do King Tee, Defari i Tha Alkaholiks, jako członek „West Coast Crew”. Po trasie koncerowej z Likwid Crew,
w 1995 roku, Xzibit przyłączył się do Laud Records i zrealizowany został jego debiutancki album, „At the Speed of Life” (1996), z przełomowym kawałkiem „Paparatzzi” oraz „Foundation”.
Jego kolejnym posunięciem w stronę muzycznego panteonu był album „40 Dayz & 40 Nightz” (1998) wraz z singlem „What U See Is What U Get”.

Następnie podjął współpracę z guru całej branży - Dr. Dre i Snoop Doggiem przy produkcji hitu „Bitch Please” oraz  przy pokrytej sześciokrotnie platyną płycie
Dr. Dre. Ma swój udział także w„What’s a Difference” gdzie pojawia się wraz z Eminemem.
Niebawem po tych wydarzeniach Laud Records zrealizowało kolejną płytę Xzibita - „Restless”, którą wybił promujący ją singiel „X”. Jak się okazało numer stał się w krótkim czasie największym przebojem od czasu „What U See Is What U Get”.

2002 rok to triumf albumu „Man vs. Machine”, który osiągnął status złotej płyty.
Alan jednak nie odciął się od swoich kolegów z West Coast – Ras Kass oraz Saffir, z którymi uformował grupę „The Golden State Project”, wraz z Tha Liks, Snoop Doggiem i Eminemem. Dzięki swojej lojalności w stosunku do grupy, zyskał duży szacunek ze strony fanów i tak w 2004 „Weapons of Mass Destruction” otrzymała złoty status.

Xzibit, znany głównie jako raper podjął się również roli aktora w wielu produkcjach: „Full Clip” (2004), „Derailed” (2005), „XXX: State of the Union” (2005), „Gridiron Gang” (2007), wystąpił również w filmie z Eminemem „8 Mila” oraz zagrał agenta FBI w 2008 roku w filmie „ The X-Files: I Want to Belive”.

Jest również znany jako prowadzący „Pimp My Ride”, niezwykle popularnego programu, emitowanego przez MTV.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online