Powrót

Y-Ass

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa:
Y-Ass
Yasmin Knock, znana ze swojego scenicznego pseudonimu Y-Ass, to niemiecka piosenkarka pop, urodzona 27 września w 1986 roku na St. Lucia.

Międzynarodową sławę zyskała dzięki udziałowi w drugiej części niemieckiej wersji „Idola”, w 2001 roku.
Jest ona córką znanego w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych Olivera Bendta, założyciela formacji Goombay Dance Band. Matka Yasmin, podobnie jak córka urodziła się na karaibskiej wyspie St. Lucia.

Młoda Knock zaraz po maturze rozpoczęła lekcje z zakresu nauki śpiewania, gry na pianinie oraz na gitarze. Zaczęła również występować wraz ze swoim ojcem, podczas koncertów jego zespołu Goombay Dance Band.

W 2000 roku dostała i znakomicie zagrała główną rolę w musicalu „Buddy”. W 2001 wzięła udział w niemieckim programie telewizyjnym "Idol”, została jednak wyeliminowana, nie dostając się do finału. Jednak doceniona przez jednego z jurorów tego programu, Alexa Christensena, podjęła z nim współpracę nad  solowym albumem. W 2002 roku wypuścili na rynek jej debiutancki singiel „Rhythm of the Night”, cover włoskiego zespołu Corona.

W 2003 roku Yasmin Knock wraz z Alexem Christensenem, zrealizowali kawałek „Angel of Darkness”, jako promujący singiel dla Eidos Interactive, do gry „Tomb Raider: The Angel of Darkness”.

Po czteroletniej przerwie powróciła z piosenką „Du hast den schönsten Arsch der Welt” i coverem z 1996 roku utworu „Runaway”, nagranego przez The Soundlovers. W 2008 roku nagrała album „Euphorie”, również przy współpracy z Alexem Christensenem.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online