Powrót

Yonderboi

Kraj produkcji: Polska
Kategoria wiekowa: b.o.
Yonderboi
Yonderboi - László Fogarasi syn, pseud. artystyczny Yonderboi (ur. 1980 w Mernye) - węgierski kompozytor, jego styl to połączenie muzyki elektronicznej, jazzu, hip-hopu i folku.

Urodził się w Mernye - półtoratysięcznej wsi położonej 250km na południe od Budapesztu, skąd w wieku 18 lat przeniósł się do stolicy. Muzyką elektroniczną zaczął się zajmować już w szkole średniej. W wieku 16 lat wysłał swoje demo do budapeszteńskiego Juice Records, co szybko zaowocowało wydaniem singla pt. Cinnamon Kisses. Zainstniał w 1998 piosenką Pink Solidism (specyficzną, instrumentalną wersją Riders on the storm grupy The Doors), która pojawiła się na składance Future Sound of Budapest, vol.2. Dwa lata później pojawiła się jego debiutancka płyta Shallow and Profound, sprawiając, że stał się on artystą rozpoznawanym na świecie. W 2005 wydaje drugą płytę - Splendid Isolation.

Jego pseudonim pochodzi od imienia (Yonderboy) jednego z bohaterów powieści Neuromancer.

Remix jego singla People Always Talk About the Weather, wykonany przez Junkie XL pojawił się w ścieżce dźwiękowej gry komputerowej Need for Speed: Carbon.

Sprawdź nasze programy

Programy

PRZEGLĄDARKA

poniedziałek - piątek, godz. 17.00

YOUNG STARS

niedziela, godzina 19:00

Oglądaj online