Black Eyed Peas wydali album bez Fergie. Jak wyszło? - Eska.tv
2018-10-29

Black Eyed Peas wydali album bez Fergie. Jak wyszło?

0

Jak supergrupa poradziła sobie po odejściu cenionej wokalistki? Masters of the Sun Vol. 1 to powrót do korzeni dla członków Black Eyed Peas. Jak w ostatecznym rozrachunku prezentuje się longplay?

Black Eyed Peas wydali siódmy w dorobku album studyjny. Masters of the Sun Vol. 1 jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Wyprodukowany w całości przez willi.am krążek to pierwsze od ośmiu lat premierowe wydawnictwo grupy. Na płycie nie zabrakło wybitnych gości - pojawiają się m.in. Nas, Phife Dawg, Ali Shaheed Muhammad z A Tribe Called Quest, gwiazda K-popu CL, Slick Rick, Nicole Scherzinger i Posdunos z De La Soul. Premierze albumu towarzyszył także nowy klip do piosenki „Dopeness” feat. CL.

Na płycie nie brakuje trudnych tematów. BEP śpiewają o dostępie do broni, rasizmie, problemie imigracji, sytuacji w więzieniach oraz brutalności policji. Masters of the Sun Vol. 1 było promowane przez mocno polityczne klipy do piosenek „Big Love”, „Get It”, „Ring the Alarm pt. 1, pt. 2, pt. 3” oraz „Constant”.

Black Eyed Peas wzywają do działania. Przez ostatnie dwa lata, członkowie grupy bardzo mocno zaangażowali się w różne przedsięwzięcia, m.in. akcje Black Allience for Just Immigration, #SchoolsNotPrisons, The Gathering for Justice, United We Dream, Revolve Impact oraz March for Our Lives i Families Belong Together.

W rozmowie na temat nowego albumu z magazynem „Complex”, will.i.am powiedział: - Nowy album opowiada o filantropijnej stronie człowieczeństwa. To więcej niż przesłanie - to współrzędne GPS, jak dotrzeć do odpowiedniego miejsca. Otrzymujemy bardzo wiele przekazów, jak powinno się żyć, ale mam wrażenie, że ludzie wciąż potrzebują wskazania kierunku. Jak się dostać tam, gdzie powinniśmy? Jak odróżnić dobre i złe rady? My prześlemy właściwe koordynaty.

Komentarze
© Eska TV 2018