Xxanaxx z trzecim studyjnym krążkiem Gradient - Eska.tv
2018-10-29

Xxanaxx z trzecim studyjnym krążkiem Gradient

0

Co nowego słychać u jednego z najpopularniejszych polskich duetów? Klaudia Szafrańska i Atari Wu pokusili się o stworzenie albumu, który wyłamuje się z założeń sztampowych produkcji. Xxanaxx nie stoi w miejscu; ciągle poszukuje i eksperymentuje.

Gradient to album koncepcyjny. - Płyta składa się z dwóch części, które niczym tytułowy gradient wzajemnie się przenikają. Zarówno ja jak i Klaudia kochamy muzykę klubową ale równie bliskie są nam czarne brzmienia - mówił Atari Wu.

Nowość skomentowała także wokalistka zespołu: - Nasza najnowsza płyta, to połączenie dwóch światów, w których poruszamy się oboje od dawien dawna. Chcieliśmy połączyć wszystkie nasze pragnienia muzyczne w jedną spójną całość - tłumaczyła.

- Dzięki tej płycie, przekonaliśmy się, że praca przy tworzeniu muzyki, właśnie w duecie, daje nam największą satysfakcje i możliwość rozwoju. Każdy z nas włożył kawał serca w najnowsze kompozycje. Czujemy, że jest to płyta, którą tworzyliśmy w pełni świadomi, wiedzieliśmy, jak ma brzmieć. Bardzo się cieszymy, że nasi słuchacze, będą mogli razem z nami przeżywać historię Gradientu, oraz mamy nadzieję, że owa historia zapisze się w ich pamięci na dłużej - kontynuowała.

Na albumie znalazły się takie numer jak „Ciepło”, „Bardzo bardzo”, „Mniej” nagrane wspólnie z Rasem i „Kły” z gościnnym udziałem Quebonafide.

Zespół zaplanował także krótką trasę koncertową promującą krążek. Wystąpią we Wrocławiu (26.10), Gdańsku (9.11), Krakowie (25.11), Poznaniu (30.11) i Warszawie (6.12).

Komentarze
© Eska TV 2018