Prestiżowe zawody taneczne ponownie w Polsce - Eska.tv
2019-03-15

Prestiżowe zawody taneczne ponownie w Polsce

0

Wielki turniej breakdance Red Bull BC One zawita do kraju. Tym razem jednak poszerzony o formułę Camp, dzięki której obok samych zawodów odbędą się także warsztaty i spotkania poświęcone tańcowi. Całe wydarzenie odbędzie się w Krakowie i potrwa trzy dni, od 12 do 14 kwietnia.

Stolica Małopolski zamieni się w kwietniu w stolicę tańca. A to za sprawą Red Bull BC One Camp Poland. Między 12 a 14 kwietnia zagości tam wydarzenie łączące tych, których pasją jest taniec i muzyka. Tancerze z całej Polski spotkają się by wspólnie rozwijać swoje umiejętności podczas warsztatów i zmierzyć się ze sobą podczas tanecznych bitew.

Zwieńczeniem tego weekendu będą, wyczekiwane przez środowisko taneczne, zawody Red Bull BC One Cypher, które rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: B-Boys oraz B-Girls. W każdej z nich tancerze breakdance zawalczą o udział w Red Bull BC One Last Chance Cypher, w którym zmierzą się ze zwycięzcami Cypherów z całego świata. Stąd droga wiedzie już bezpośrednio na arenę światowego finału, w którym walczyć będą z najwybitniejszymi przedstawicielami breakingu z różnych stron świata.

Podczas tego trzydniowego święta tańca i kultury hip-hop odbędą się również warsztaty oraz panele dyskusyjne adresowane nie tylko do B-Boys oraz B-Girls, ale także do tancerzy reprezentujących różne style taneczne. Nie zabraknie jam sessions oraz bitew 1 vs 1, crew vs crew czy tych w kategorii Street Styles.

Red Bull BC One to turniej, który szybko zapracował sobie na miano najistotniejszej rywalizacji breakdance’owej w formacie jeden na jeden. Po światowym debiucie w 2004 roku zawody Red Bull BC One podróżują po całym świecie. Globalny finał co roku odbywa się w innej lokalizacji. W zeszłym roku była to Szwajcaria. Lokalizacja tegorocznego światowego finału objęta jest jeszcze tajemnicą.

Komentarze
© Eska TV 2018