Katy Perry mówi „Smile”. Posłuchaj nowego albumu! - Eska.tv
2020-09-02

Katy Perry mówi „Smile”. Posłuchaj nowego albumu!

0

Składanka jest osobistą podróżą gwiazdy przez mroczne czasy. Jest bajkowo! Najnowszy album Katy Perry „Smile” trafia do sklepów i serwisów cyfrowych. Piosenki są przepełnione siłą oraz wdzięcznością, a narodziły się z osobistej podróży gwiazdy przez nieodkryte dotąd zakątki wyobraźni. Posłuchaj!

Na YouTube pojawił się klip do „Cry About It Later” wyreżyserowany przez brytyjskiego animatora i ilustratora SykoSan. To nowe spojrzenie na klasyczne historie jak „Kopciuszek” czy „Dracula”. W tygodniu premierowym Katy udostępniła również alternatywne klipy do „Never Really Over” i „Harleys in Hawaii”, planuje jeszcze kilka klipów w ramach świętowania premiery „Smile”.

Zgodnie z radosnym tonem albumu - oraz motywem cyrkowym, który pojawił się w klipie do tytułowego singla z płyty - Katy Perry zaprezentowała też grę „Katy’s Quest” stworzoną przez Double A Labs oraz Alienware pod okiem Mathewa Cullena. Gracz musi w niej przedostać się przez pełen niespodzianek Circus of Misconceptions. Gra w wersji przeglądarkowej zadebiutuje w sobotę, 29 sierpnia.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez KATY PERRY (@katyperry)Sie 12, 2020 o 11:02 PDT

Katy Perry pobiła nowy rekord za sprawą singla „Firework” - piosenka ma już 12-krotną platynę w USA. Żadnej innej wokalistce nie udała się ta sztuka. Utwór to jeden z pięciu kawałków promujących 8-krotnie platynowy album „Teenage Dream”. Wydawnictwo niedawno obchodziło 10-lecie.

The Los Angeles Times nazwało „Smile” kwintesencją Katy Perry: radosnym, neonowym popem. Na łamach Rolling Stone czytamy: „Katy wraca do korzeni”. W US Weekly chwalono „One Love” za „zachwycający kawałek o uczeniu się na własnych błędach”. Z kolei dziennikarze USA Today zaobserwowali: „Perry na nowo odnalazła radość, a ze „Smile” bije zadowolenie”. RIFF Magazine podsumowuje: „Smile to album idealny na nasze czasy. Odpowiedni hołd dla siły, bólu oraz indywidualności, o które trzeba walczyć w smutnych okolicznościach”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez KATY PERRY (@katyperry)Lip 31, 2020 o 12:00 PDT

Od czasu debiutu Katy Perry w barwach Capitol Records z „One of the Boys” (2008), artystka zgromadziła ponad 45 miliardów streamów i sprzedała 45 mln egzemplarzy albumów. Jej kolejne albumy -„Teenage Dream”, „PRISM”, „Witness” - przyniosły mnóstwo światowych hitów. Wyświetlenia klipu „Roar” z 2013 przekroczyły 3 miliardy - Perry jest pierwszą wokalistką solową, której udała się ta sztuka. Katy była też pierwszą artystką, której cztery klipy przekroczyły pojedynczo miliard wyświetleń. „Firework” i „Last Friday Night” przekroczyły milion, a „Dark Horse” ma ponad 2,7 miliardów. Występ Katy Perry z przerwy finału Super Bowl w 2015 jest najpopularniejszym w historii wydarzenia. Artystka należy do elitarnego klubu RIAA 100 Million Certified Songs.

Katy Perry to nie tylko gwiazda muzyki, ale też aktywistka. Współpracuje m.in. z UNICEFem, działa na rzecz osób żyjących z HIV/AIDS, wspiera także akcje na rzecz zdrowia, edukacji i równości. W 2016 roku otrzymała Audrey Hepburn Humanitarian Award.

 

Komentarze
>