„Supernova”: Najnowszy album Cleo już dostępny - Eska.tv
2020-09-22

„Supernova”: Najnowszy album Cleo już dostępny

0

Na krążku potrójnie platynowe single, czyli „Łowcy gwiazd” i „Za krokiem krok”. Ale to nie koniec niespodzianek, jakie przygotowała artystka dla swoich fanów. Na płycie „Supernova” pojawiły się również duety z Soblem, Mesajah i B.R.O.! Posluchaj!

„Supernova” to trzeci muzyczny album Cleo. Płyta przenosi słuchacza do świata, w którym nie ma ograniczeń dla brzmień i barw. Cleo odważnie sięga po nowoczesne światowe rozwiązania, jednocześnie pielęgnując sznyt swoich tanecznych przebojów. Twórczyni postarała się, aby jej muzyczna galaktyka była barwna i charakterystyczna. Artystka zwinnie przeskakuje od syntetycznych brzmień rodem z lat 80., poprzez taneczne housowe produkcje, aż po mięsiste trapowe bity, pokazując przy tym wszechstronność i ogromne możliwości twórczego warsztatu.

Cleo od samego początku kształtowała wokal w kierunku soulu, gospel, r&b, funku i hip-hopu. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi diwami światowej sceny - Arethą Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaką Khan czy Lauryn Hill.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez CLEO (@cleo_don)Wrz 5, 2020 o 2:33 PDT

Odkryta przez Donatana, wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie”, który stał się jednym z największych hitów radiowych w Polsce. Został wyświetlony na kanale YouTube ponad 100 mln razy, doczekał się także wielu fanów zagranicą, a to za sprawą Eurowizji - występ Cleo jest uważany za jeden z lepszych i barwniejszych w historii polskiego uczestnictwa w konkursie. Warto dodać, że „My Słowianie” zajęło pierwsze miejsce w rankingu sprzedaży cyfrowej utworów za rok 2014.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez CLEO (@cleo_don)Wrz 18, 2020 o 12:48 PDT

W listopadzie 2015 roku ukazała się debiutancka płyta Cleo „Hiper/Chimera” nagrana z Donatanem. Krążek ma status potrójnej platynowej płyty. Kolejny album, wydany w 2016 roku „Bastet”, jeszcze przed premierą pokrył się złotem, a obecnie szczyci się podwójną platyną. Czy płyta „Supernova” osiągnie jeszcze większy sukces?

Cleo jest najpopularniejszą polską wokalistką w sieci. W zestawieniu Vevo wyprzedza zarówno gwiazdy rodzimej sceny muzycznej jak Dawid Podsiadło czy Sarsa, ale też międzynarodowe sławy - Lady Gagę, Arianę Grande, Billie Eilish czy Imagine Dragons. Jej media społecznościowe obserwuje ponad półtora miliona fanów, a klipy na YouTube mają łącznie ponad 350 mln wyświetleń.

Komentarze
© Eska TV 2018
>