„Getaway”. Debiutancki album Viki Gabor już dostępny - Eska.tv
2020-09-08

„Getaway”. Debiutancki album Viki Gabor już dostępny

0

Młoda wokalistka szturmem wchodzi na polską scenę muzyczną ze swoim krążkiem. Album nie tylko pokazuje przekrój możliwości wokalnych artystki, ale także drogę jaką przeszła, by stać się jedną z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia.

Kiedy Viki została finalistką programu „The Voice Kids”, w finale przegrywając z Aniką Dąbrowską, niewielu spodziewało się, że jej kariera potoczy się w tak zawrotnym tempie. Viki udowadnia jednak, że warto walczyć o swoje i nigdy się nie poddawać w drodze do spełniania swoich marzeń. Urodzona w Niemczech, wychowana w Anglii i mieszkająca na co dzień w Polsce w ukochanym Krakowie Viki ma dopiero trzynaście lat, a już pokazuje, że nie istnieje dla niej słowo „nie”, oraz że z talentem, uporem i ciężką pracą można osiągnąć prawdziwy sukces bez względu na wiek.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)Sie 22, 2020 o 9:26 PDT

Po wydaniu swojego debiutanckiego singla „Time” Viki stanęła do walki o reprezentowanie naszego kraju w konkursie Eurowizji Junior 2019. Wokalistka została wybrana drogą eliminacji w programie „Szansa na Sukces Eurowizja Junior”. Wygrała - zarówno eliminacje, jak i konkurs, tym samym przechodząc do historii - jako druga z rzędu zwyciężczyni z Polski. Jej eurowizyjny singiel „Superhero” stał się nie tylko polskim „numerem jeden”, ale także światowym hitem. Doczekał się również w pełni anglojęzycznej wersji. Sama Viki miała szansę zaprezentować się szerszej publiczności, nie tylko w trakcie konkursu, ale także w ramach trasy koncertowej w Anglii, towarzysząc zespołowi Bars and Melody jako gość specjalny.

Ten niebywały sukces nie pozostał niezauważony i zaraz po nim pojawił się, jak dotychczas najpopularniejszy na kanałach artystki singiel „Ramię w ramię” nagrany z legendą polskiej sceny - Kayah, która nie ukrywa swojego zachwytu nad talentem i dojrzałością młodziutkiej wokalistki. Jak mówi gwiazda: - Viki nie jest z plasteliny. To jest bardzo ukształtowana dziewczyna. Ona wie, czego chce. Żyje swoją pasją. Powiem tak: są tacy, którzy śpiewają, bo chcą robić karierę i są tacy, którzy śpiewają, bo chcą robić muzykę. I wydaje mi się, że Viki należy właśnie do tych drugich. Ale kariera pójdzie za tym w parze!

Viki doceniona została nie tylko przez innych artystów takich jak Kayah czy Blue Cafe, ale także przez Związek Producentów Audio-Video, który przyznał wokalistce aż trzy nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków 2020, nazywanych polskimi nagrodami Grammy. Niestety przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną w kraju konkurs nie został rozstrzygnięty, a Viki nadal może się chwalić nominacjami w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Teledysk Roku i Utwór Roku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Wiktoria Gabor (@vikigaborofficial)Sie 23, 2020 o 10:54 PDT

Młoda artystka w udzielanych przez siebie wywiadach wielokrotnie podkreśla, że jej największym marzeniem jest zostanie międzynarodową gwiazdą jak jej idolka Ariana Grande. Jednak jest świadoma tego, że na wszystko przychodzi czas. W przypadku wokalistki - jej czas trwa, a ona doskonale wie, jak go wykorzystać! W ciągu ostatnich czterech miesięcy artystka wydała aż 4 anglojęzyczne utwory, udowadniając, że polscy wokaliści mają szansę zaistnieć na światowych playlistach streamingowych i radiowych, nie tylko europejskich, ale także w Indiach, Rosji czy Turcji.

Komentarze
>